Tipy na výlety

Příbramsko

Příbramsko patří mezi nejatraktivnější oblast Středočeského kraje. Krásná neporušená příroda Brd, okolí města Příbram kvůli historickým zajímavostem, dobříšský zámek – to jsou hlavní cíle turistů. Příbramsko v historii inspirovalo i několik známých spisovatelů – např. Jana Drdu, na zámečku Strž u Staré Hutě zase pobýval spisovatel Karel Čapek.

Soustava přehrad na Vltavě nabízí také velké možnosti rekreace a aktivního odpočinku. Členitá krajina středního Povltaví je též velmi vhodná pro turistické a cykloturistické výlety.

Velký půvab má také Sedlčansko na hranici středních a jižních Čech. Zvlněná, typicky česká krajina posetá udržovanými vesničkami doslova vybízí k návštěvě. Od roku 2007 patří k Příbramsku cíl známého pochodu – město Sedlec-Prčice.

Aquapark Příbram

V příbramském Aquaparku je krytý bazén s tobogány, vířivkou a sauna, která nově nabízí v nedělním dopoledni možnost návštěvy rodičů i s dětmi. V letních měsících je zprovozněný také nekrytý bazén. U areálu je velká zimní hala s kapacitou pro 3700 sedících diváků a malá hala s hledištěm s kapacitou pro 1200 stojících diváků. Často se zde pořádají hudební koncerty.

Zámek Dobříš

Rokokový zámek s výraznou fasádou je cílem návštěvníků nejen z okolí Dobříše. Zámek byl přestavěn
do jeho současné podoby v letech 1745-1765 návrhem Jindřicha Pavla Mansfelda. Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska. Zámek Dobříš nabízí bohatý kulturní program, u zámku je krásný park v anglickém a francouzském stylu. V zámku se mimo jiné nachází muzeum města Dobříše a část sbírek městského muzea. Místní konírna je využívána pro svatby, zrcadlový sál je kromě honosnějších svateb (vč. celebrit) navíc využíván jako koncertní sál.

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram

Divadlo v Příbrami funguje již od roku 1959 a nabízí pravidelný program, ať již s místními či hostujícími herci. Mezi nejpopulárnější patří hra „Hrdý Budžes“ s herečkou Bárou Hrzánovou, za roli školačky Helenky Součkové jí byla v roce 2003 udělena cena THÁLIE. V současné době má Divadlo A. Dvořáka Příbram šestnáctičlenný umělecký soubor. 29. června 2006 zahrnulo Ministerstvo kultury ČR celý objekt mezi kulturní památky.

Památník Slivice

Doslova přes pole od našeho hotelu se též nachází Památník bitvy u Slivice a Milína, značíc takto místo posledních výstřelů druhé světové války. Každoročně se zde začátkem Května pořádá rekonstrukce této bitvy, památník však bývá i v průběhu roku častým návštěvním místem turistů.